Zahrady a rosaria Rakousko

V červnu 2011 jsme jeli podívat k sousedům na zahrady. Rakouská rosária a několik zahradnictví.

Další fotky z cesty.

Rosaria 2011 - zahradnictví Starkl

Přejít na příspěvek ALPY 2011 – jezera a vodopády.

Přejít na příspěvek ALPY – RAKOUSKO 2010

Přejít na příspěvek KVĚTENA TYROLSKÝCH ALP


 

Text příspěvku: Slávka L.

Druhý červnový prodloužený víkend tematicky zaměřený na zahrady jsme prožili v Rakousku. Navštívili jsme zahrady v Tullnu, rosarium v Badenu, mateřské zahradnictví Starkl a nedaleké zahradnictví Pickac.

Do Tullnských zahrad šla jen panička, protože tam pejsky nechtějí. Ale jinak – jak nádherné rosarium v Badenu, tak obě zahradnictví – umožňují vstup s pejskem.

Rakouský mateřský Starkl je s tím naším českým nesrovnatelný. Velikostí, nabídkou rostlin, přilehlým parkem… Zahradnictví Pickac jsme navštívili spíš neplánovaně, náhodou, ani jsme jej neznali. Jeli jsme okolo poutačů v blízkosti Starkla, a řekli jsme si, že jej také zkusíme navštívit, když už jsme tam. A bylo to také opravdu pěkné zahradnictví, velikostí srovnatelné s rakouským Starklem, přepestrou nabídkou rostlin i rozlohou. Zajímavostí byla „rostlinná kočka“ před Praskac zahradnictvím.

Tullnské zahrady jsou velmi inspirativní. Je to v podstatě přehlídka různých typů zahrad, možností uspořádání, osázení… Pěkný výhled poskytovala v zahradách umístěná vysokánská rozhledna – typuji 50-60 m, ze které byl krásný nadhled. Merlin s páníčkem v době paniččina prohlížení zahrad chodil v okolních parcích a kolem Dunaje.

Rosarium Baden je kapitola sama pro sebe. Kdo má rád růže, tak tady si opravdu užije. Nádherné kompozice, spousta odrůd růží, fontánky, lavičky, pergoly…, a to vše zasazené do krásného vzrostlého parku. A co je zajímavé – všude spousta pejsků. Byli jsme v rosariu dvakrát. Nejprve večer po Tullnských zahradách. A podruhé hned následující den po ránu. Park je využíván k rannímu venčení pejsků – z čehož byl Merlin pochopitelně u vytržení – a přesto je všude klid a čisto.

Nějakou tu hodinku jsme ještě strávili prohlídkou městečka Tullnu. Merlin paničce předvedl krásu břehu Dunaje, jenž předchozího dne pošlapal. Užili jsme si vody spousty zajímavých fontánek a fontán.

Cestou zpátky jsme si už v Čechách popovídali se stádem kraviček, navštívili rozhlednu Rumburak, hrad Cornštejn, napili se z Vranovské přehrady a zkoukli z venku zámek Vranov nad Dyjí (my často navštěvujeme zámky v pondělí, když mají zavírací den – jako minule Karlštejn).

Čtěte dál

PředchozíDalší