Svatební fotoknihy …saal

Téměř z každé nafocené svatby vznikne hned nebo později album fotografií. Vlastně tomu dnes říkáme „fotokniha“ a možností jak jí zpracovat je celá řada. Není to jen o výběru těch nejvhodnějších záběrů a jejich zpracování ve stylu kdy k sobě ladí jak barevně tak i skladbou obrazu. Kniha, která má vyprávět příběh svatebního dne by měla zaujmout a ideálně bez dalších komentářů prozradit o lidech a jejich zážitcích něco víc…

Možností kde vyrobit foto knihu je nepřeberné množství. Od všeobecně známých serverů až po jednotlivá samostatná studia a tiskárny. Záleží jen na tom co si představujete,  jaký zážitek si přejete prožít ve chvíli kdy do ruky dostanete výsledek. Někdy mnohadenní práce člověka, který knihu graficky připravil pro tisky a vazbu. Pravděpodobně jste viděli ne jedno video, které ukazuje jak je jednoduché takovou knihu vytvořit – navrhnout. Ale moje zkušenost je trochu více realistická a jen výběr fotografií může zabrat i několik hodin a samotné poskládání do harmonického celku třeba i několik dní. Samozřejmě záleží i na počtu stran a představách o výsledku.

Už několik let spolupracuji s firmou Saal Digital, která poskytuje jak samotnou realizaci tisku tak i SW prostředí, ve kterém lze takovou knihu graficky zpracovat a zvládne to téměř každý i když výsledek může být velmi rozdílný.

Na pár snímcích Vám představím provedení, pro které jsem vybral fotografie z několika svateb, protože účelem této konkrétní knihy je snoubencům představit způsob mé práce, místo konkrétní svatby a především moje grafické pojetí. Rozměry knihy jsem zvolil 30 x 30 cm, aby fotografie vyzněly v detailech.

Vybraná kniha je z edice Professional Line firmy Saal Digital. Vybral jsem desky potažené kůží v bílé barvě a matný povrch papíru, který působí velmi decentně a fotografie se příjemně prohlíží bez nadměrných odlesků.

Další škálu variant z této edice Professional Line najdete na stánkách firmy Saal.

Pokud jste zde, protože plánujete svatbu, tak zde je odkaz na nabídku.

Čtěte dál

PředchozíDalší