svatební fotografie

Zážitky a zkušenosti ze svatebních focení

Napadlo mne, že by možná někomu, kdo hledá místo pro svou vlastní svatbu mohly pomoci zkušenosti z jiného úhlu pohledu. Tedy pohledu fotografa. Portálů a fór , kde si budoucí i zasloužilé nevěsty vyměňují informace o svých zkušenostech je spousty, ale občas se mne někdo ptá na zkušenosti z pohledu fotografa. Tak se tady budu snažit postupně doplňovat zásadnější informace ke konkrétním místům, kde fotím svatby. Pokud zde něco nenajdete, neváhejte mi napsat. kontakty jsou v záložce nebo dole v patičce webu.

svatební přípravy

Většina svatebních obřadů je během nejméně příhodného světla pro fotografování. Ano, většinou se berete v poledne nebo někde mezi půl jedenáctou až čtrnáctou hodinou. Ideálně ještě venku na přímém slunci bez jakéhokoliv zastínění. A pár obláčků si objedná málokdo. Většinou se všichni modlí, aby bylo slunečno a hlavně, aby nepršelo. Nikoho nenapadne, že na tom poledním slunci budou všichni zpocení ještě než začne samotný obřad. A což teprve starší generace, která snad nechybí na žádné svatbě, jak ta zvládne polední slunce, dvacet osm ve stínu, oblek s kravatou a mnohdy ještě několik metrů převýšení. I když je svatba v chládku obřadní síně, či kostela je to jen krátké odpočinutí pro všechny svatební hosty a pak hurá na slunce a fotíme se. Ale není to zase tak dramatické jak by to snad z předchozích řádků mohlo vyznít. Fotografovi nezbývá než se předem intenzivně modlit a nebo improvizovat a řešit situaci na místě tak jak přichází.

Celkem dost svatebních obřadů jsem měl možnost fotit na zřícenině hradu Lichnice už proto, že to nemám daleko a z okna na Lichnici koukám. I když tam občas pěkně fouká a někdy se i připravuje na vydatný déšť, se mnou tam zatím nikdo nezmokl.

některé okamžiky trvají sotva pár vteřin…

svatební přípravy

Stalo se již běžnou součástí svatební fotografie, že fotíme již od příprav, které začínají většinou již brzy ráno. Podle toho jaké je počasí a světlo již cestou promýšlím místa na kterých bude vhodné fotit za daných podmínek…

…na posledních fotografiích je zachycen při práci kolega Marek Flekal – Pink Frame. Mimochodem dělá fajn videa.

Čtěte dál

PředchozíDalší