svatební fotografie

zkušenosti z obřadů a hostin

Napadlo mne, že by možná někomu, kdo hledá místo pro svou vlastní svatbu mohly pomoci zkušenosti z jiného úhlu pohledu. Tedy pohledu fotografa. Portálů a fór , kde si budoucí i zasloužilé nevěsty vyměňují informace o svých zkušenostech je spousty, ale občas se mne někdo ptá na zkušenosti moje. Tak se tady budu snažit postupně doplňovat zásadnější informace ke konkrétním místům, kde fotím svatby. Pokud zde něco nenajdete, neváhejte mi napsat. kontakty jsou v záložce nebo dole v patičce webu.

Většina svatebních obřadů je během nejméně příhodného světla pro fotografování. Ano, většinou se berete v poledne nebo někde mezi půl jedenáctou až čtrnáctou hodinou. Ideálně ještě venku na přímém slunci bez jakéhokoliv zastínění. A pár obláčků si objedná málokdo. Většinou se všichni modlí, aby bylo slunečno a hlavně, aby nepršelo. Nikoho nenapadne, že na tom poledním slunci budou všichni zpocení ještě než začne samotný obřad. A což teprve starší generace, která snad nechybí na žádné svatbě, jak ta zvládne polední slunce, dvacet osm ve stínu, oblek s kravatou a mnohdy ještě několik metrů převýšení. I když je svatba v chládku obřadní síně, či kostela je to jen krátké odpočinutí pro všechny svatební hosty a pak hurá na slunce a fotíme se.

 

Zrovna v závěru prázdnin jsem jel na jedno svatební focení a jak to vypadalo po ránu dobře, snad že se slunce ten den neukáže a mohlo by i sprchnout. A ještě na místě samotném to bylo velmi nadějné, ale než jsem dopil kávu, začalo se protrhávat a obřad a focení s novomanžely už bylo opět na pořádném horku. Nevěsty to někdy mají v lehkých šatech, ale ženich je téměř vždy v obleku a mnohdy včetně vestičky. No jsem zvědav na příští svatební sezónu, zda se najde někdo s nápadem obřadu za mírného, podvečerního slunce, nebo si objedná oblačnost, která vykouzlí takové to krásné rozptýlené světlo.

svatební fotografie Miroslav Lepeška

svatební fotografie Miroslav Lepeška svatební fotografie Miroslav Lepeška

svatební fotografie Miroslav Lepeška

Již tradiční místo svatebních obřadů Zámek Kačina u Kutné Hory. Nejatraktivnější místo je v knihovně zámku.

svatba zámek Kačina svatba zámek Kačina

Několik svatebních obřadů jsem měl možnost fotit na zřícenině hradu Lichnice. Letošní sezónu počasí opravdu přálo obřadům pod širým nebem. I když občas foukalo a někdy se i připravovalo na vydatný déšť, se mnou nikdo nezmokl.

Na několika dalších fotografiích je to hlavní před a po samotném obřadu, který trvá často jen pár minut.

svatební přípravy svatební přípravy svatební přípravy

svatební přípravysvatební přípravy svatební přípravy svatební přípravy svatební přípravy svatební přípravy svatební přípravy svatební přípravy

Zde je na fotografiích zachycen při práci kolega Marek Flekal – Pink Frame. Mimochodem dělá fajn videa.

svatba Zámek Kačina svatba Zámek Kačina svatba Zámek Kačina

Rubriky

+420 731 513 991

lepeskamiroslav@gmail.com

ČÁSLAV / BOHEMIA