Podporované projekty

Snad téměř každý se už setkal se situací, kdy mu na ulici nebo na veřejné či soukromé akci byla nabízena nějaká z forem účasti na charitativní sbírce, pomoci někomu potřebnému. Nebudu teď řešit jak moc je to smysluplné a zda přispívat či odmítat přispět. To si musí každý ujasnit sám a poslední rozhodnutí stejně učiníme až ve chvíli, kdy přijde na věc. Od jisté doby se sbírek a nabídek anonymní pomoci neúčastním a to především z důvodu, že mám mnoho příležitostí přispět svou osobní účastí konkrétním lidem a případům. Někdy je to dlouhodobé a v řádů let a jindy je to jednorázové a přijde to bez předchozího záměru. Podle toho jak léta pozoruji svět a životní situace lidského života, jsem si téměř jist, že se to děje všem lidem. Možná si toho někteří nevšimli a v běhu za cílovou páskou neměli čas postřehnout příležitosti na své vlastní trati.

V současné době jsem v etapě, kdy nemusím běžet na plno, abych zachránil to či ono a tak mm možná víc prostoru všímat si příležitostí na své vlastní cestě. Protože se snažím každou volnou chvilku využít pro nicnedělání = nejprospěšnější činnost, není takových příležitostí v letošním roce (2019), mnoho. Téměř bych souhlasil s pohledem numerologie, že 9 na konci letopočtu znamená náročný rok a množství úkolů v něm jako nekonečné.

Jedním z dlouhodobých, neplánovaných projektů, které podporuji jsou aktivity organizace yourchance. Více o projektu si prohlédnete v příspěvku a jejich webu.

Dalším z projektů stejně zásadních je Cesta životem bez bariér, který svou občasnou činností podporuji o něco kratší dobu než yourchance. Web CZBB.

Pak je mnoho příležitostí, kdy jsem podpořil, často jen jednorázově nějakou aktivitu či projekt.

 

 

Jednou z posledních příležitostí byla žákovská akademie, kdy jsem se s kolegou JZ podílel formou dokumentace a záznamu představení žáků základní školy. Naším původním záměrem nebylo finančně podpořit tuto akci, ale vytvořit co nejlepší kvalitu dokumentu z vystoupení na konci školního roku. Protože vedení školy mělo požadavek na zachování cen fotografií a médií s videozáznamem z minulých let, kdy to realizoval jiný dodavatel. Vyšli jsme vstříc a dopředu předložili kalkulaci, ze které bylo zřejmé kolik je potřeba na pokrytí minimálních nákladů na naši účast. Jelikož se nepodařilo shromáždit dostatečné množství objednávek fotek a kopií videozáznamu na USB discích, nepodařilo se pokrýt náklady na pořízení a zpracování záznamu. Tím pádem jsme se s kolegou dostali do situace, kdy jsme se rozhodli částkou zbývající do hodnoty nákladů, podpořit finančně. Další možností bylo, že částku doplatí rodina jednoho z pedagogů, což mě přišlo stejné jako když to pokryjeme ze své kapsy. Uvádím záměrně z kapsy, aby bylo zřejmé, že je to ze zdaněných prostředků. Protože i rodiče to pokrývají ze zdaněných peněz. Alespoň jsme podpořili aktivitu lidí, kteří žijí v našem bezprostředním okolí a víme, že se část prostředků nerozplynula na přerozdělení a distribuci peněz. To se o všech charitativních projektech pro zahraniční pomoc s jistotou říci nedá…

Čtěte dál

PředchozíDalší