Jak si užít svou vlastní svatbu, aby i ze svatebních fotek vyzařovala skvělá atmosféra?


Hledáte ideální místo pro váš obřad? Uvažujete o svatbě pod širým nebem? Obřad v parném, letním dni bude v příjemném stínu kaple, nebo sále zámku, hradu? A co následná hostina, jak vybrat vhodné místo? Plánujete si svatbu zorganizovat sami? Proč ne. Podle počtu svatebních hostů je od určitého počtu vhodné mít spolehlivou osobu, která pomůže organizovat  průběh. Která se s vámi bude od určitého momentu podílet na přípravách a v průběhu svatebního dne bude osobou, jenž bude schopna odpovídat na rozpačité otázky dalších svatebních hostů. V kolik hodin odjíždíme na obřad, kdo s kým jede a přijela už babička? Pomůže zkoordinovat třeba zástup svatebčanů či společné focení tak, aby na fotografii nikdo z hostů nechyběl, zavolá, doběhne, sežene… Už během příprav zjistíte, zda je na vybranou osobu spolehnutí a předpoklad, že vše ve svatební den dopadne jak si představujete. Pokud jste se rozhodli pro skvělou svatební agenturu, máte  v tomto bodě o starost méně.přípravy

Vybíráte si z nabídky fotografů? Zkontaktujte je včas. Zjistěte, zda si s vybraným člověkem sednete i lidsky, zda se vám líbí nejen jeho fotografie, ale především zda vám sedí jeho přístup. Budete mít vybranou osobu na své svatbě a v den D už není prostor pro vyjednávání o změnách. Pokud už máte představu o regionu, kde by svatba mohla proběhnout, neváhejte poptat fotografa. Ten Vám může s konkrétním výběrem místa pomoci svými zkušenostmi. Termíny focení svateb se rezervují někdy i rok dopředu. Preferuji osobní setkání se snoubenci, kdy projednáváme podrobnosti svatebního dne a také jejich představy o výsledných fotografiích.

Co vše budeme fotit? Od ranního líčení, česání a oblékání nevěsty a ženicha, příjezdy svatebních hostů a odjezd na obřad, obřad samotný, společné focení svatebčanů, svatební zvyky a svatební hostinu. Společné focení ženicha a nevěsty, většinou zabere více než hodinu, záleží na individuálním přání každého páru. Případně i nafocení večerní párty. Budete si přát, abychom fotografovali ve dvou, ano je to běžné. Společně vybíráme místa a prostory, ve kterých se bude fotit. Často uděláme v konkrétních lokacích i předsvatební focení.
Dohodneme se na formě a způsobu předání fotografií. Zda to bude pouze v elektronické galerii na webu s možností stáhnout si tiskové rozlišení a on-line sdílením s příbuznými. Nebo i papírové fotografie a v jakých formátech, případně je přímo připravit do foto alba a v jakém provedení. Je možné zpracovat rovněž tištěnou foto knihu v originálním provedení.

Na fotografování svatby sebou beru od letošního roku i „svatební houpačku“…

 

 

 

Na Vaše dotazy jsem připraven reagovat na některém z kontaktů: +420 731 513 991   facebook

Na co se zeptat svatebního fotografa?

V podstatě na cokoliv co vás napadne v souvislosti s vaší svatbou.

A na co se zeptá fotograf vás?

pokračovat na svatby…

Čtěte dál

PředchozíDalší