Bez nudy

Pro hornobučický spolek „Bez nudy“ jsem fotil jejich divadelní představení pro děti. Napsali o tom článek, který s jejich dovolením dávám na svůj blog…

5. prosinec 2017, 09:26

Horní Bučice – V sobotu 2. prosince 2017 pořádal hornobučický spolek „Bez Nudy“ Mikulášskou besídku. Již v loňském roce děti nadchli úvodní divadelní pohádkou O Červené Karkulce a letos besídku zahájili pohádkou Sněhurka a sedm trpaslíků.

Několikaměsíční přípravy, výroba kulis, zkoušky i příprava technického zázemí však rozhodně stály za to! Parta báječných lidí připravila a secvičila pohádku v neuvěřitelném počtu 18 účinkujících, včetně dětí. A nekončící ovace na konci pohádky od více než 60-ti dětí v hledišti a dalších desítek dospěláků jsme si všichni dozajista užili. Po pohádce následovala židličkovaná a další soutěže a když se objevil Mikuláš s andělem, ďábelským čertem a čerticemi, v některých dětech by se krve nedořezal… Svaly a výrazy ve tvářích jim ztuhly, stejně jako trpaslíkům při těžbě uhlí 🙂 Velké díky patří obci Vrdy za finanční podporu s akcemi pro děti a rodině Kebzových, protože barevné klenby v prostorech na statku nádherně dokreslily celou atmosféru. Děkujeme taktéž za fotografie. Miroslav Lepeška je opravdovým profesionálem a už se těšíme až všechny fotky umístíme na Facebooku na stránce „Horní Bučice“. A přestože již za týden nás čeká další tvořivá akce pro děti, mnozí si již dnes kladou otázku – a jakou divadelní pohádku uvidíme za rok?! 🙂 Přátelé, děkujeme za tento magický zážitek.

Michal Dušek

Čtěte dál

PředchozíDalší