Alpy 2010

Fotogalerie z cesty do Alp.

Vysoké Taury Rakousko 2010

Text: Slávka L.

10. 06. – 19.06. 2010

 

Cesta do Tyrolských Alp v Rakousku začala ve čtvrtek 10.06.2010. Dali jsme si dostatečnou rezervu, abychom si užili cestu i krajinu. Ubytování bylo v penzionu zarezervováno od 11.06. do 18.06. První noc jsme strávili pod širákem u jezera Vorderer LangbathSee, kde jsme se také koupali, protože bylo opravdu nádherné počasí. Jediné, co v těchto místech Merlina v podvečer překvapilo, byla tlustá ropucha na cestě, která se nás nebála. A poslední noc dovolené na 19.06. byla opět u jezera, jen tentokrát ve stanu, protože pršelo.

Cestovní doklady a úřadování

Lidská část osádky jela na občanské průkazy. Psí část smečky jela na očkovací průkaz. Dle veterináře je do Rakouska dostačující prokázání, že pes je řádně očkován proti vzteklině. Jestli je to opravdu dostačující jsme nezjistili, protože jsme se doklady nikde a nikomu neprokazovali. Výjimku tvořila jedna policejní silniční kontrola, kdy chtěli vidět řidičák a doklady od vozidla.

Kde jsme byli a co jsme viděli

Cestou jsme viděli opravdu kus Rakouska, protože náš cíl cesty byl až kousek od hranic Rakouska s Itálií, v údolí Villgraten, ve vesničceInnervillgraten. Koupali jsme se v jezeře Vord-Langbath-See. Nasnídali se u Hallstattského jezera. Nakupovali jsme v Sillian. Jeden den jsme věnovali městečku Lienz. Deštivou středu jsme prožili v Italských Dolomitech a prohlídkou některých italských kostelů a kostelíků, které mají opravdu úžasnou atmosféru a energetický náboj, jež se v Čechách najde spíše výjimečně.  Cestou zpátky jsme prožili několik hodin u vodní nádrže Hauptspecher Kolnbrein pod ledovcovými vršky. Nachodili jsme mnoho a mnoho kilometrů, a nejvíc nám dala zabrat převýšení, na která nejsme z domova zvyklí.

Rakouská krajina je nádherná. Vesměs všude čisto. Silnice hladké. Energie hor a lesů dobíjející. Únava po túře taková uspokojující.

Ubytování v Rakousku

Byli jsme ubytování v rodinném penzionu rodiny pana Maira. Stoupání k penzionu náročné, ale dalo se nacvičit. Výhled nádherný. Okolo pastviny, louky, lesy, hory… Přízemí a suterén penzionu využívala rodina pana domácího a v patře (přístupném ze svahu jako přízemí – takže v pohodě na venčení) jsou dva apartmány. V tom menším pro 2-3 osoby jsme se s Merlinem ubytovali. Vše nádherně čisté, prostorné, vyvedené ve dřevě. Apartmán tvořila ložnice, koupelna s vanou a WC, vybavená kuchyň s myčkou, mikrovlnkou, presovačem a jídelní kout s pohovkou, chodba. Předsíň byla oběma apartmánům společná. Celý pobyt, tj. 7 nocí v apartmánu, nás stál jen 203 Euro.

Pohyb psů a psi v Rakousku vůbec + jiná fauna

Překvapilo nás, že v Rakousku mimo města jsou psi opravdu minimálně. Takž psí kontakt byl pouze, když jsme byli na nákupu či výletě ve městě. Zato kontakt s jinou zvířenou byl hojný. „Všude“ se pasou kravičky, občas i ovečky nebo kozy. Mnohá stáda mají vymezen prostor ohradami. Některá se pasou kolem silnice a tamtéž se volně pohybují. Pastviny mají obrovskou rozlohu a jsou pro turisty průchozí (jen za sebou musí zavřít branku). Takže těsný kontakt s kravičkami je poměrně častý. Lidé by je možná tolik nezaujali, ale většinou některá kravička ze stáda byla fascinována naším koliáčkem a snažila se k nám přiblížit mnohem těsněji, než se nám zdálo vhodné. Takže kolem stád jsme pak většinou šli (bylo-li to možné) větším obloukem a rychlým krokem.

Nebylo-li zrovna žádné stádo v dohledu, šel s námi Merlin na volno. A musím přiznat, že mu to šlo líp než paničce jak do kopce, tak z kopce. Díky koliáčkovi také panička nezhynula někde v horách opuštěná a hladová. Přestože to páníček hnal jako na závodech, Merlinek na mne vždycky po nějaké době počkal, aby se mu smečka nepoztrácela.


 

Přejít na ZAHRADY A ROSARIA RAKOUSKO

Přejít na příspěvek ALPY – RAKOUSKO 2011

Přejít na příspěvek KVĚTENA TYROLSKÝCH ALP

Čtěte dál

PředchozíDalší